מדריך המדריכים

כל המדריכים, בכל הנושאים, כנסו לחפש נושא או להוסיף מדריך משלכם

בדים לעבודות רקמה ועבודות תפירה

רוצים לרקום פאץ' מדליק לג'ינס, או אולי להכין בעצמכם כריות מעוצבות לסלון? אחד הדברים שחשוב לדעת הוא מהו הבד המתאים לעבודה, כך שיהיה עמיד ובעל תכונות אידיאליות לפרויקט. צרפנו כאן רשימה של בדים, מתוך ספר הרקמה – בד, נייר, חוט ומחט. בהצלחה

בד מודפס בעבודת יד: תוכלו לרכוש בדים בהדפסים נפלאים רבים בחנויות בדים, או דרך האינטרנט. בדים כאלה מהווים בסיס מעולה לעבודת רקמה שמהווה תוספת לבד, למשל לצורך הכנת כריות עם תוספת אישית ועוד אפשרויות רבות, כיד הדימיון.

רקמה על בד - מתוך בד נייר חוט ומחט

רקמה על בד – מתוך בד נייר חוט ומחט

פשתן: זהו הבד המועדף על רבים לעבודות רקמה. אפשר כמובן גם לעבוד עם בדים פשוטים יותר, אבל תכונותיו של הפשתן הופכים אותו למושלם. אפשר למעשה על כל בד כמעט, אבל בד פשתן, ארוג מחוטים שניתן להבחין בהם בקלות. לכן, קל יותר לרקום קווים ישרים וליצור דוגמאות גיאומטריות.

בד אאידה: בד מיוחד שמיועד לתפירה. אפשר לראות על הבד ריבועים קטנים. אפשר למלא כל ריבוע עם תפרים מוצלבים. כל תבנית או תמונה שניתן לצייר על נייר גרפי, אפשר בקלות להפוך לרקמה על בד אאידה. בספר יש מספר דוגמאות לכך.כל ריבוע על נייר גרפי, מקביל לריבוע בבד האאידה.

פלסטיק קנווס: למעשה רשת פלסטיק, קלה מאוד לתפירה. הרשת חזקה מאוד. היא לא נקרעת ולא נשחקת. בנוסף, לא צריך להשתמש בחישוקי רקמה כאשר עובדים איתה.

עור: עור ממוחזר ומשומש – אפשר לשם כך לגזור ארנקים או תיקים ישנים, הוא חומר רך ויש לו מראה משומש נאה שמוסיף נופך מיוחד למוצר הסופי.

לבד  וצמר מלובד: יכול לשמש כבסיס לפריטים רקומים או בסיס בד. ניתן לעשות שימוש בצמר מלובד או בלבד ממש. צמר מלובד יקר מעט יותר, אבל הוא חומר מעולה לעבודה. הוא שונה מלבד רגיל ועשוי מסוודרים ישנים. בספר ישנו הסבר מפורט כיצד יכול כל אחד בבית להכין צמר מלובד, באמצעות תהליך של שטיפת וכיווץ סוודרים ישנים, עד לקבלת צמר מלובד רך.

 

בד נייר חוט ומחט - ספר עבודות רקמה ותפירה

בד נייר חוט ומחט – ספר עבודות רקמה ותפירה

רשת היתוך: (מוכר בארץ כפליזלין או דביקון). קיימים בארץ מספר סוגים שמגיעים באמצעות מספר יבואנים. מדובר במשטח שנדבק לבד בחום – בעזרת מגהץ. המוצר משמש להדבקת בדים, ללא צורך בתפירה, מעולה למשל להדבקת פאצ'ים לבד.

לפרטים נוספים ולרכישת הספר בד נייר חוט ומחט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מדריך המדריכים © 2017 Frontier Theme